wyszukiwarka dotacji dla firm

Rozwój infrastruktury na rzecz rozwoju gospodarczego

RPO K-P 1.4.3

Podstawowe informacje

Konkurs PLANOWANY
Termin składania wniosków: od 30 sierpnia 2019

Wnioski o dofinansowanie w ramach RPO K-P 1.4.3 przyjmuje Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Przygotowanie wniosku zajmuje od 4 do 6 tygodni.

Cel działania 1.4.3

Lepsze warunki do rozwoju MŚP.

Czytaj więcej w sekcjach: Przykłady projektów oraz Szczegóły dotacji.

Poziom dofinansowania

Wsparcie do 20 000 000 PLN
Refundacja do 85% kosztów projektu
Zaliczka tak
Budżet konkursu 20 000 000 PLN

Dla kogo?

Region kujawsko-pomorskie
Konkurs skierowany do instytucji otoczenia biznesu, JST ich związków i stowarzyszeń, samorządowych jednostek organizacyjnych

Wydatki podlegające refundacji

Kontakt w sprawie dotacji

Przykłady projektów

Jakie przedsięwzięcia otrzymają wsparcie z RPO K-P 1.4.3?

Tworzenie i rozwój infrastruktury biznesowej:

1) Centra demonstracyjne – centra służące demonstracji doświadczeń, urządzeń lub produktów (w tej kategorii nie mieszczą się hale targowo-wystawiennicze).

2) Fab labs - niedużej wielkości warsztat/laboratorium testowe, umożliwiające użytkownikom korzystanie z dostępnych narzędzi  (w  dużej mierze  nowoczesnych  i  sterowanych komputerowo),  często potrzebnych do wytworzenia produktu, którego nie można włączyć w proces masowej produkcji.

3) Living labs – to praktyczny instrument wdrażania popytowego podejścia do innowacji w UE, czyli tworzenia otwartych innowacji dzięki współpracy różnych podmiotów (np. producentów) z użytkownikami, którzy inspirują ten proces i mogą stanowić jego siłę napędową. Żywe Laboratorium stwarza środowisko, w którym innowacje powstają przy pomocy procesów testowania i eksperymentowania jako efekt wspólnej pracy obu stron.

4) Centra biznesowe – oferują na wynajem pomieszczenia z przeznaczeniem na działalność biurową, handlową bądź magazynową, sale konferencyjne, itp.

5) Biura typu co-working space – profesjonalne przestrzenie biurowe przeznaczone do indywidualnej lub wspólnej pracy wraz z dostęp do zaplecza socjalnego i mediów.

Szczegóły dotacji

Dodatkowe informacje

  • Projekt zakłada preferencję w zakresie dostępu dla przedsiębiorstw wpisujących się w zakres regionalnej strategii inteligentnej specjalizacji.
  • Projekty mające na celu przygotowanie terenów inwestycyjnych/infrastruktury biznesowej będą realizowane pod warunkiem nie powielania dostępnej infrastruktury, chyba, że limit dostępnej powierzchni został wyczerpany.
  • Preferencję uzyskają projekty dotyczące terenów inwestycyjnych, które realizowane będą na nieużytkach, terenach zlokalizowanych w pobliżu punktów dostępowych do infrastruktury transportowej (autostrady, drogi szybkiego ruchu oraz linie kolejowe wybudowane lub planowane do wybudowania w okresie 2014-2020), terenach zdegradowanych, wymagających rewitalizacji w związku ze zintensyfikowanym i udokumentowanym zapotrzebowaniem przedsiębiorstw poszukujących lokalizacji dla prowadzenia działalności.Kategoria dotacji

Do pobrania

Linki zewnętrzne


Nabór zamknięty (wrzesień 2017):


Dlaczego my?

Dlaczego SEVEN PM?

  • Funduszami Europejskimi zajmujemy się od 2009 roku. Pozyskaliśmy dotychczas ponad 100 dotacji dla innowacyjnych projektów na łączną kwotę ponad 40 mln zł. Na bieżąco monitorujemy wszystkie dostępne w Polsce dotacje (w programach krajowych i regionalnych), dzięki czemu jesteśmy w stanie znaleźć dofinansowanie spełniające potrzeby Twoje potrzeby biznesowe.
  • Oferujemy kompleksową obsługę: od dostosowania pomysłu pod dany konkurs, poprzez pozyskanie dotacji, rozliczenie projektu w instytucji finansującej, aż po asystę przy kontroli końcowej.
  • Posiadamy oddziały w Warszawie i Katowicach. Świadczymy zdalne doradztwo dla firm z całej Polski.


Co zyskujesz?

  • Swój czas poświęcisz wyłącznie na kwestie merytoryczne związane z rozwojem Twojego biznesu, a nie formalności wynikające ze specyfiki projektów unijnych.
  • Nie musisz samodzielnie czytać setek stron dokumentacji konkursowej, opisów programów oraz wytycznych w zakresie rozliczania projektów.
  • Nim rozpoczniesz prace, masz pewność, że Twój projekt spełnia wszystkie kryteria działania.
  • Twój wniosek będzie przygotowany tak, żeby dać Ci maksymalną elastyczność przy jego realizacji.

Zamów darmowy przewodnik po dotacjach 2019!

Wersja do druku

Zamów alerty
o nadchodzących dotacjach


Dodatkowo za darmo otrzymasz
"Przewodnik po dotacjach dla firm 2019".

Zamów alerty o nadchodzących dotacjach
Tylko przydatne informacje. Nie spamujemy! Można się wypisać.
Dodatkowo za darmo otrzymasz "Przewodnik po dotacjach dla firm 2019".

anim-img